И Македонија ЃП ги стартуваше подготовките за новата сезона

Македонија Ѓорче Петров денеска го означи стартот на подготовките за новата сезона во Втората македонска фудбалска лига.

Откако „лавовите“ минатата кампања ја завршија на претпоследното место во домашниот шампионат, цел во новата сезона ќе биде враќање во елитата.

Се вчитува...