И македонскиот фудбал со едноминутен молк во чест на Марадона (ФОТО)

Единствениот денешен натпревар од Првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Академија Пандев на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, како и сите натпревари во двете второлигашки конкуренции почнаа со едноминутен молк во знак на почит и сеќавање за најголемата светска фудбалска икона, Диего Армандо Марадона кој пред три дена почина во Аргентина.

 

Се вчитува...