И „наполитанците“ подобри од Баерн на „Ауди куп“

Германскиот првак Баерн Минхен го освои последното место на „Ауди куп“, турнирот што традиционално се игра на „Алијанц арена“. И Наполи беше подобар од баварскиот клуб, совладувајќи го со 2-0, во мечот за третото место. Вчера Баерн Минхен загуби убедливо и од Ливерпул, со 0-3.

Кулибали во 14.минута го постигна првиот гол за „наполитанците“ на овој натпревар, а во вториот дел стрелаше и Емануеле Џакерини.

Bayern Munchen vs Napoli 0-2- All Goals… by goalsarena2017

Се вчитува...