И Ноле се прости од Балашевиќ – Ѓоковиќ го расплака цел Балкан (ФОТО)

Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се подготвува за утрешното финале против Данил Медведев на Австралија опен. Како и цел Балкан така и него го погоди смртта на еден од најголемие уметници од овие простори Ѓорѓе Балашевиќ.

„Среќно патување кон ѕвездите. Ти благодарам за стиховите кои ќе останат во вечноста“, напиша Новак.

 

Срећно ти путовање према звездама. Хвала ти за стихове који остављају велики траг у вечности ?❤️

Posted by Novak Djokovic on Saturday, February 20, 2021

Се вчитува...