Пандев со поздрав до Снајдер: Ми беше чест да победувам со тебе…

Весли Снајдер објави дека ја завршува својата фантастична кариера, по што холандскиот генијалец доби бројни пораки од фудбалски асови, со честитки за сето она што го постигна во изминатите години.

Една од нив пристигна и од Горан Пандев, кој настапуваше заедно со Снајдер во Интер, остварувајќи го заедно најголемиот успех во кариерите, освоената титула во Лигата на шампионите.

„Ми беше чест да играм и да победувам со тебе, мој пријателе“ – напиша Пандев крај заедничката фотографија со Снајдер.

 

View this post on Instagram

 

È stato un onore giocare e vincere con te amico mio….in bocca al lupo per il futuro @sneijder10official 🙏🙌

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Се вчитува...