И ракометниот тим на ПСЖ се обезбеди на голманската позиција

По потпишувањето на Џанлуџи Донарума со фудбалскиот клуб на Пари Сен Жермен, „светците“ ја обезбедија голманската позиција и во ракометниот тим. Данскиот голман Јаник Грин е ново засилување за францускиот шампион. Данецот во Париз ќе дојде следната сезона, а со клубот потпиша договор до 2024 година.

 

 

Се вчитува...