И Ремзифаик Селмани потпиша за Беса

Новопечениот македонски прволигаш, Беса од Добридол продолжи со објавувањето на новите засилувања денеска.

Откако претходно денеска од Беса потврдија дека во нивните редови доаѓаат Адама Самаке и Адем Драгановиќ, тие вечерва го потврдија и трансферот на Ремзифаик Селмани.

Селмани во Беса доаѓа од редовите на Брегалница, а претходно во кариерата играше и за Гостивар, Ренова, Шкендија, Ујпешт, Љапи…

Се вчитува...