И Шпанците признаа: „Крај на дебатата: Ноле е најдобар на сите времиња“

Новак Ѓоковиќ и официјално е најдобриот тенисер на сите времиња откако успеа да стигне до рекордната 24. гранд-слем титула. Тој во финалето на последниот гранд-слем турнир во сезоната славеше над Русинот, Данил Медведев со максимални 3-0, по сетови 6-3, 7-6 и 6-3.

Почнаа да стигаат честитки од сите страни за Србинот, а дека веќе нема дилеми кој е најдобар призна и шпанската „Марка“ која без разлика на тоа што секогаш била на странаната на домашните тенисери меѓу кои Рафа Надали и Карлитос Алкараз пред фактите мора да се повлече.

Се вчитува...