И тоа го дочекавме: Кошаркар ‘ржеше на интервју (ВИДЕО)

Бураспорт на нашиот Мирко Петрески по елиминацијата на Партизан сред Белград, славеше и против Олимпија во Љубљана со 83-85 со што се пласираше во полуфиналето од Еврокупот.

Натпреварот го одбележа драматична завршница во која домаќините постигнаа тројка за победа на самиот крај, но времето беше истечено па поените не беа признати за големо славје на гостите од Турција.

Во сенка на одличниот натпревар остана невообичното интервјуто на Џон Холан кој на полувремето ржеше и го спореди својот тим со кучиња.

Се вчитува...