И тоа се случи: Палас даде гол во Премиер-лигата, и тоа на среќа (видео)

Предолго чекаше тимот на Кристал палас на својот прв гол во Премиер-лигата сезонава, за попладнево да го постигне на дуелот со шампионот Челси.

И тоа со многу среќа, откако топката по шутот на Луиз го удри Кабај и го изненади Куртоа. За радост во Премиер-лигата навивачите на Кристал палас чекаа дури 641 минута за нивните миленици да ја затресат противничката мрежа.

Се вчитува...