И Веспрем му честиташе на Вардар (ФОТО)

Разочараноста на ракометарите на Веспрем беше и повеќе од очигледна по поразот од Вардар во финалето од Ф4 тунирот во Келн. Со тешки нозе излегоа да ги земат медалите за вторто место. Сепак унгарскиот тим му честиташе на Вардар за титулата. Веспрем го одигра четвртото финале во шампионската лига, но и натаму е без титула.

 

Се вчитува...