И во Торино македонска еуфорија – тече низата без пораз на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Торино, Италија

Никола Ѓуровски

Македонската репрезентација ја продолжува низата без пораз од три едноподруго средби во финишот од квалификациите за СП 2018.

И покрај тоа што можеби резултатски околу пласманот на табелата ништо многу не значи, Македонија освои бод на „Олимпико“ во Торино како мотив повеќе за се што треба да следи за македонскиот репрезентативен фудбал… Репрезентативците им понудија и нескриена радост на околу 1.000 Македонци, главно наши иселеници од северна Италија, кои дојдоа во Торино да дадат поддршка за Пандев и момците на Игор Ангеловски…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...