Ибрахимовиќ му помагаше на Пиоли пред мечот со Њукасл

Легендарниот напаѓач на Милан, Златан Ибрахимовиќ му делеше совети на првиот тренер Стефано Пиоли пред натпреварот од 1. коло во групната фаза во ЛШ против Њукасл.

Ибрахимовиќ присуствуваше на тренингот и му помогна на тренерот да ја содаде тактиката за дуелот, во кој Милан влегува по катастрофалниот пораз од 5-1 во градското дерби против Интер.

Швеѓанецот летово се пензионираше, а последен клуб му беше токму Милан. „Росонерите“ утре го играат својот прв меч во ЛШ против Њукасл на домашен терен со почеток во 18:45 часот.

Се вчитува...