Ибраими со гол ја затвори сезоната за Кукс во Албанија

Македонскиот интернационалец, Агим Ибраими беше стрелец на единствениот гол за својот тим во поразот од Кастриоти од 1-2 во последното коло во албанскиот шампионат.

Ибраими успеа о 89. минута само да го намали поразот на својот тим. За потсетување поранешниот македонски репрезентативец одигра одлична сезона во албанскиот шампионат каде заврши како втор стрелец со 15 постигнати гола.

Се вчитува...