Игор Карачиќ стана македонски зет (ФОТО)

Долгогодишниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ, од вчера и официјално е македонски зет откако реши да ја круниса врската со Душица Андоновка, поранешниот фото-модел што пред седум години го освои срцето на Хрватот.

Нивната врска продолжи и по преселбата на Карачиќ во Киелце, за по завршувањето на сезонава таа конечно да биде крунисана и со брак.

Сестрата на Душица, Марија Андоновска, е во врска со уште еден поранешен ракометар на Вардар, Кристијан Дисингер.

Се вчитува...