Илиев е херојот на дебито за Сараево, одбрани два пенали за победа

Повремениот македонски репрезентативец Дејан Илиев, имаше одличен деби настап за Сараево во Купот на БИХ на гостувањето во Тузла кај Слобода.

Регуларниот дел заврши 1:1, по што мораа да се изведуваат пенали, а македонскиот голман успеа да одбрани два пенали. Неговите соиграчи само еднаш промашија во пенал серијата, за конечни 4-3 за Сараево.

Илиев во зимскиот преоден рок од Хелсинки пристигна во Сараево.

Се вчитува...