Илиевски стрелец за Кишварда во поразот од Кечкемет

Младинскиот фудбалски репрезентативец Марио Илиевски одигра нов одличен меч во унгарскиот шампионат во поразот на неговата Кишварда на домашен терен од Кечкемет со 0-1.

Токму Илиевски донесе водство за својот тим од 1-0 со погодокот уште во 8. минута од мечот. Сепак, до крајот гостите успеаја да направат целосен пресврт и со головите на Хорват и Ваго да слават со 1-2.

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...