Илјадници фанови бурно го прославија историскиот успех на Холштен (ВИДЕО)

Холштен Кил за прв пат во својата ќе се натпреварува во елитниот фудбал во Германија откако со реми во дербито на 33. коло од втората Бундеслига обезбеди една од првте две позиции на табелата кои директно носат промоција во највисокиот ранг.

Историскиот подфат на фудбалерите беше повод за големо славје на теренот каде зачекорија илјадници фанови за прослава заедно со фудбалерите. Како изгледаше тоа погледнете на следните видеа кои се хит на социјалните мрежи.

Се вчитува...