Илјазовски асистент Хвидовре конечно победи во Данска

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија беше асистент во победата на неговиот Хвидовре на гостувањето кај Одензе со 0-2.

Нашиот репрезентативец беше асистент за првиот гол на својот тим кој го постигна Томсен. И вториот гол беше дело на истиот фудбалер. Ова за Хвидовре е прва победа сезонава во данскиот шампионат, но прва и по пауза од 26 години бидејќи пред годинашната промоција тие последен пат во елитниот дански шампионат играа во 1997 година.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...