Има ли подобрo деби: Лаказет по две минути го постигна првенецот во Премиер – лигата

Се врати Премиер – лигата и се вратија возбудувањата. На „Емирати“ стартуваше мечот меѓу Арсенал и Лестер, а по само пет минути резултатот е 1-1.

Александре Лаказет имаше неверојатно деби во англискиот шампионат и по само две минути го постигна својот првенец. А само три минути подоцна возврати Шинџи Оказаки, за 1-1…

Се вчитува...