Индијана немаше решение за расположениот Лилард, драмата во Оклахома со среќен крај за Тандер (ВИДЕО)

Милвоки без Јанис Адетомупо успеа да ја одбрани предноста на домашен терен на почетокот на четвртфиналната серија против Индијана и поведе до 1-0 по триумфот од 109-94.

Лидер на Бакс беше Дамиен Лилард кој постигна 35 поени, 6 скокови и 3 асистенции, додека прво има кај Индијана беше Сијакам со далб-дабл од 36 поени и 13 скокови.

Предноста на домашен терен ја задржа и Оклахома која со 94-92 во драматична завршница славеше над Њу Орлеанс. Меколум имаше шанса со тројка во последните секунди да донесе „брејк“ за својот тим, но не беше успешен во обидот.

Гилџус-Александер со 28 поени, 6 скокови и 4 асистенции беше прво име кај Оклахома, додека со 21 поени, 4 скокови и 2 асистенции Марфи го предводеше Њу Орлеанс.

Се вчитува...