Интер и со пола сила победува во Серија А (ВИДЕО)

Фудбалерите на Интер продолжуваат со победите во домашниот шампионат откако вечерва во последниот меч од 27. коло во Серија А славеа на домашен терен против Џенова со 2-1.

Водство од 1-0 за „нероаѕурите“ донесе Аслани во 30. минута, додека за 2-0 стрелаше Алексис Санчез во 38. минута. До крајот гостите успеаја само да го ублажат поразот преку Васкез во 54. минута.

Inter [2] – 0 Genoa – Alexis Sanchez 38′ (Penalty)
byu/etclassico insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...