„Исфрустрираниот Ноле“ – Ѓоковиќ изгуби поен, па го лансираше рекетот на трибини (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ има негатива од 0-2 во одлучувачкиот трет сет против Шпанецот, Пабло Карено Буста во борбата за бронзениот медал на летните олимписки игри во Токио.

Тој откако не успеа да искористи брејк-топка во првиот гем во третиот сет, исфрустриран го фрли рекетот на трибините. Очигледно дека Србинот е разочаран од вчерашниот пораз и пропуштањето на историската шанса да стигне до „златен-слем“ годинава.

 

Се вчитува...