Истегнување да се залечат раните, силен тренинг да се врати адреналинот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Виена, 

Стеван Цаневски

Пред македонските ракометари е последниот предизвик, утрешниот клучен дуел со селекцијата на домаќинот Австрија. Поразот од Чешка малку „раздрма“, но секако дека атмосферата и понатаму е работна и националниот тим е фокусиран за третата пресметка на ЕВРО 2020. Малку истегнување, да се залечат раните, а потоа силен тренинг за да се врати адреналинот во пресрет на важниот дуел со Австријците.

 

Се вчитува...