Итудис останува уште две години во ЦСКА Москва

Рускиот кошаркарски гигант, ЦСКА Москва го продолжи договорот со тренерот Димитрис Итудис. Грчкиот стратег се обврза со „армејците“ до летото 2023 година. Итудис на клупата на ЦСКА Москва е од 2014 година, што е тренер со најголем стаж во модерната историја на клубот.

Итудис откако е на кормилото на ЦСКА по пет пати ги освојуваше рускиот шампионат и регионалната ВТБ лига, два пати беше шампион на Евролигата и два пати беше избиран за најдобар тренер во Европа.

 

Се вчитува...