Ива Пројковска ќе ја дели правдата на квалификацискиот меч меѓу Белгија и Литванија

Најдобрата македонска судијка, Ива Пројковска е определена од УЕФА да ја дели правдата на квалификацискиот натпревар меѓу Белгија и Литванија за пласман на ЕП во женска конкуренција кој се игра на 12. ноември.

На Пројковска ќе и помагаат Елена Соклевска-Илиевски – Вјолца Изеири, четврта судијка ќе биде уште и Ирена Велевачковска.

Се вчитува...