Изгубениот Микал Оченаш: Продолжи седум минути на пријателска, па досуди пенал за Чешка во 99. минута (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-1 на гостувањето кај Чешка од 2-1, во меч во кој главен актер беше главниот судија Оченаш од Словачка.

Главниот арбитар тотално се загуби на овој меч, каде прво досуди непостоечки пенал за Чесите во 90. минута, а потоа одлучи пријателски меч да продолжи дури седум минути, за во 99. минута да досуди пенал за домаќините со кој триумфираа со 2-1.

Се вчитува...