Изненадување од Сити – Гвардиола донесе засилување од Австралија!

Фудбалерот на Мелбурн сити, Даниел Арзани, е новото засилување за Манчестер сити во средниот ред. Пеп Гвардиола изнендаи со ваквиот потег ангажирајќи анонимен играч од Австралија. Се работи за 19 годишен фудбалер кој минатата сезона одигра 22 натпревари, постигна два гола и додаде три асистенции.

Сити не трошеше многу на последните засилувања во овој преоден рок, па така во тимот на Гвардиола стигна и Австралиецот кој има и игрански пасош.

Се вчитува...