Извонредна акција на Адеми, школски погодок на Динамо Загреб за водство против Генк (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се враќа на најдобар можен начин по повредата, на извонреден начин отворајќи го натпреварот од 3. коло во Лигата на Европа на Динамо Загреб на гостувањето против белгиски Генк.

Адеми во 10. минута од средбата сервираше извонредна акција за Динамо Загреб по која, гостите преку Иванушец дојдоа до водство од 0-1.

 

Се вчитува...