Ја имаме најсмешната повреда во историјата на фудбалот – Топал го удри со „задникот“ Пјаниќ, а тој падна како „покосен“ (ВИДЕО)

Неверојатно интересен момент се случи на натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите меѓу Бешикташ и Ајакс. Во моментов резултатот на тој меч е 1-1, но досегашен „хајлајтс“ е дуелот на двајцата фудбалери на турскиот гигант Топал и Пјаниќ.

Имено, по еден воздушен дуел Топал успеа со „задникот“ да го удри својот соиграч, кој падна покосен на тревникот. Сепак, по укажаната помош, Пјаниќ се врати на теренот.

 

 

Се вчитува...