Јакуп Бериша три години во Кукеси

Досегашниот играч на Пелистер, крилниот напаѓач Јакуп Бериша е нов член на албанскиот тим Кукеси. 22-годишниот фудбалер потпиша три години договор со тимот, со што ова ќе биде прв интернационален предизвик за него.

Бериша потекнува од фудбалската школа на Вардар, играше и за првиот тим на „црвено-црните“, а потоа замина во Шкендија. Од таму потпиша за Шкупи, па последната сезона ја мина во Пелистер.

Претходно за Кукеси потпиша Антонио Илиески, кој дојде од екипата на Ренова.

Се вчитува...