Јани Атанасов во тимот на колото во Хрватска (ФОТО)

Македонскиот интернационалец, Јани Атанасов се најде во тимот на последното коло од хрватското првенство.

Атанасов и Хајдук во последното коло со триумф над Локомотива од 2-0 успеаја да се квалификуваат во новата Конференциска лига, а токму Македонецот беше еден од најзаслужните за победата на тимот од Сплит.

Се вчитува...