Јотовски остана без финале во „сингл“ и без трофеј во двојки на турнирот во Добој

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски остана без финале во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Добој, БиХ, откако во полуфиналната пресметка загуби од Италијанецот Фабрицио Орнаџо.

Јотовски во полуфиналето со 1-6, 5-7 беше поразе од италијанскиот тенисер.

Во финалето во игра на двојки, пак, Јотовски заедно со Србинот Радојковиќ загубија од аргентинско-бразилската комбинација Агамемнон/ Турини со 3-6, 2-6.

Се вчитува...