Јунајтед на колена – Вилјареал води во Гдањск (ВИДЕО)

Вилјареал води со 1-0 во финалето од Лигата на Европа против Манчестер Јунајтед, откако Жерард Морено во 29. минута постигна гол на асистенција на Дани Парехо.

Се вчитува...