Јуве ги претстави дресовите за новата сезона – Роналдо останува во Торино! (ФОТО)

Италијанскиот Јувентус ги претстави дресовите за новата сезона. Како дел од промоцијата беше и Кристијано Роналдо, а медиумите во светот пренесуваат дека со ова Португалецот ги демантирал шпекулациите околу неговот заминување.

Јувентус во последното коло ќе има тешка задача да обезбеди пласман во Лигата на шампионите, бидејќи покрај победа против Болоња, „старата дама“ мора да се надева на кикс на Милан или Наполи.

 

Се вчитува...