Јувентус му „дише во врат“ на Интер: Гол на Мирети за значајна победа во Фиренца (ВИДЕО)

Јувентус ја продолжува активно битката за врвот во Серија А, по гостинската победа од 0-1 против Фиорентина во 11. коло.

Уште во 10. минута од натпреварот „Старата дама“ дојде до водство од 0-1 кое се покажа сосема доволно за конечна победа.

Филип Костиќ мајсторски асистираше а Фабио Мирети од непосредна близина погоди за триумф на Јувентус.

Јувентус сега повторно е на само два бода од водечкиот Интер во Серија А.

Се вчитува...