Јувентус со „минималец“ против Лече, Милик херој на „Старата дама“ (ВИДЕО)

Јувентус со минимални 1-0 го совлада тимот на Леч во 6. коло во Серија „А“ и се извади за оној пораз од Саусоло пред неколку дена од 4-2.

„Старата дама“ го скрши отпорот на противникот дури во вториот дел, а херој беше Аркадиуш Милик во 57. минута. Овојпат Алегри се реши да почне без Душан Влаховиќ, кој доби многу критики после средбата со Сасусоло.

На крајот Лече остана и со играч помалку, откако Каба доби црвен картон поради симулирање на најстрога казна во судиското надополнување.

Се вчитува...