Кадиз ја шокираше Севилја со евро-гол на Перез… (ВИДЕО)

Севилја не успеа да дојде до планирана победа над Кадиз во првиот натпревар од 34. коло во Ла Лига, ремизирајќи (1-1) пред своите навивачи.

Домашните дојдоа до предност со голот на Ен Несири уште во 7. минута од средбата.

Но, Кадиз до бодот дојде благодарение на евро-голот на Перез директно од слободен удар во 66. минута од натпреварот.

Со овој бод Севилја се проби на втората позиција на табелата, но Барселона е на само заостанување и натпревар помалку.

Се вчитува...