Како фудбалерите на Лудогорец патуваа за Италија….Маски, преглед, никој околу нив…(ФОТО)

Коронавирусот ја крена на нозе половина Италија, мерките за безбедност се подигнати на многу високо ниво, а натпреварот меѓу Интер и Лудогорец во Лигата на Европа ќе се одигра без присуство на публика, но и без новинари, на стадионот „Сан Сиро“.

Стравични се фотографиите и од пристигнувањето на фудбалерите на Лудогорец на аеродромот…Маски, детален преглед, а на аеродромот речиси и да нема луѓе…Како во некој филм со тематика од научна фантастика…

Се вчитува...