Како изгледа кога Кличко ќе налета на вандали кои уништуваат јавна површина – само еден ќе се спаси (ВИДЕО)

Легендарниот украински боксер Виталиј Кличко објави интересно видео на кое покажува како фатил на дело двајца вандали. Двајцата деликвенти одлучиле на улиците на Киев да напишат слоган „Белите животи се важни“, но на нивна жал наиде Виталиј.

Тие веднаш сфатија со кого разговаат. Кличко го снимаше целиот разговор. Eдниот успеа да побегне, но другиот како што пренесуваат медиумите останал со легендарниот боксер до доаѓањето на полицијата.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк: 

Се вчитува...