Како изгледаше скопскиот земјотрес низ објективот на камерата на МРТВ (ВИДЕО)

Земјотрес денеска беше почувствуван во Скопје. Телеметриската сеизмолошка мрежа во Македонија објави дека тој бил со јачина од 3,5 степени по Рихтер, а епицентарот бил скопското епицентрално подрачје. Земјотресот се случи во периодот кога на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје играа Работнички и Пелистер во натпревар од 14. коло во ПМФЛ, а камерата на Македонската радиот телевизија. Погледнете како изгледаше денешниот земјотрес во Скопје од објективот на камерата на МРТВ.

 

Се вчитува...