Каков гол на Тимо Вернер: Трк од 70 метри па вистинска мајсторија… (ВИДЕО)

Лајпциг дојде до триумф од 0-2 на гостувањето против Хамбургер во првиот натпревар од 3. коло во Бундеслигата.

А, мечот дефинитивно го одбележа феноменалниот погодок на Тимо Вернер во 75. минута од средбата, кој по трка од 70 метри издржа два дуели со противнички дефанзивци и мајсторски успеа да погоди под гредата од голот на Хамбургер…

https://www.youtube.com/watch?v=qQc7wTAefN0

Лајпциг од три досегашни натпревари во сезонава го запиша вториот триумф, а Хамбургер, пак, по двете победи првиот пораз.

Се вчитува...