Каков „кикс“ на Александер Арнолд: Реал води со 2-0 против Ливерпул (видео)

Трент Александер Арнолд буквално му подарки на Реал Мадрид гол со кој „кралевите“ поведоа со 2-0 на дуелот против Ливерпул. Десниот бек по едно долго додавање наместо да ја отстрани опасноста, му ја спушти топката директно на Маско Асенсио, по што крилниот офанзивец на Реал мајсторски се ослободи од Алисон пред да ја затресе мрежата на „црвените“.

Клоп со право е бесен, неговиот тим е во негатива од два гола, па стратегот на Ливерпул во 40. минута ја направи и првата замена на мечот, внесувајќи го Тијаго на месстото на индиспонираниот Кеита.

Се вчитува...