Каков кралски блиц-криг: Хоселу со два гола го води Реал пред портите на „Вембли“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид прават неверојатен пресврт и поведуваат со 2-1 во реванш натпреварот од полуфиналниот двомеч против Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Откако Мануел Нојер беше најдобар поединец за својот клуб во целиот меч, искусниот голман направи пацерска грешка по шутот на Винициус Жуниор, по која најдобро се снајде Хоселу и успеа да израмни на 1-1 во 88. минута.

Само три минути подоцна истиот фудбалер повторно стрелаше за 2-1 и вистинси хаос на трибините на „Сантијаго Бернабеу“.

Real Madrid [1] – 1 Bayern Munich – Joselu 88′ [3-3 agg.]
byu/etclassico insoccer

 

VAR on Joselu goal against Bayern Munich 90+1′ [2-1]
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...