Каков непромислен потег: Романецот Георге со „глупост“ на годината! (ВИДЕО)

Клуж и Астра одиграа интересен натпревар во романскиот Куп, но мечот ќе остане запаметен пред се од еден од најглупавите потези видени во историјата на фудбалската игра.

Астра славеше со 3-4 на гостувањето против Клуж. А, чесно можеше да биде и 5-3 ако не беше непромислениот потег на Валенти Георге кој „потврдуваше“ сигурен гол на свој соиграч, па на крај беше поништен поради офсајд…

Се вчитува...