КАКВО ВРАЌАЊЕ на „Олимпико“…. Јани Атанасов со втор гол ја „воскреснува“ Македонија! (ВИДЕО)

ЕКИПА во Рим,

Никола Станикевски

Извонредно враќање на Македонија во второто полувреме на „Олимпико“. Македонската селекција и покрај убедливата негатива од 3-0 по првите 45 минути, на феноменален начин се враќа во игра против европскиот шампион Италија.

А херојот за враќање на македонската селекција е Јани Атанасов кој во 74. минута го постигнува својот втор гол за 3-2 на натпреварот.

Атанасов шутираше од 25 метри, топката зафати еден од дефанзивците на Македонија, и заврши зад грбот на Донарума…

Се вчитува...