Калин Ивановски ќе настапи на јуниорскиот УС опен

Најдобриот млад македонски тенисер, Калин Ивановски по успешниот настап на јуниорскиот Вимблдон, ќе учествува и на последниот гранд-слем, УС опен. Турнирот во машкиот дел од јуниорскиот УС опен ќе почне во втората недела, а нашиот најдобар тенисер поради одличните резултати ќе игра директно во главниот ждреб.

Ивановски имаше одличен настап на Вимблдон каде стигна во осминафиналето и по долга борба беше елиминиран од Британецот, Џек Пенингтон Џоунс.

Се вчитува...