Камавинга претставен во Реал Мадрид

Младиот француски фудбалер Едуардо Камавинга денеска беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид.

Камавинга на „Сантијаго Бернабеу“ доаѓа од редовите на француски Рен за сума од 31 милион евра.

 

Се вчитува...