Капитенот Лазиќ и во следните две години во „црвено-бело“ (ФОТО)

Капитенот на Црвена Звезда, Бранко Лазиќ и во следните две години ќе биде дел од „црвено-белиот“ табор откако денеска официјално стави потпис на договор со важност до 2026 година.

Лазиќ кој е вистинска клупска ѕвезда со девет освоени шампионски титули во српското првенство, седум титули во АБА лигата и осум титули во Купот на Србија е дел од Црвена Звезда од 2011 година.

Се вчитува...