Каранбол на почетокот на ГН на Унгарија (ФОТО)

Големата награда на Унгарија започна со вистински каронбол откако Строл се заби го болидот на Леклер, а покрај за овие двајца трката е завршена и за Норис и Перез.

Настрада и Макс Ферстапен чиј болид е оштетен по ударот на Норис, а механичарите се обидуваат да направат се за да го поправат за продолжување на трката.

Се вчитува...